Školní výlet 6.A

Naše třída se vydala na náš historicky první školní výlet (nepočítáme-li harmonizační kurz). Geografickým cílem byl Mladějov, ovšem hlavním cílem akce bylo přežít. Spoiler...podařilo se! První den jsme po krátké cestě autobusem a dlouhé cestě pěsky dorazili do kempu. Jakmile se děti smířily s tím, že jsou ubytované v malých chatičkách a ne v pětihvězdičkovém hotelu, nálada se zvedla. Po dobrém obědě jsme byly přemluveny, abychom třídu vpustily do bazénu. Po předložení pádných argumentů (typu: je vedro) jsme svolily a dětičky se šly spokojeně cachtat. Nikdo se neutopil, a tak jsme mohli pokračovat na naplánovaný výlet na zříceninu hradu Trosky. Žáci, poučení o historii hradu, si prohlídku užili. Potom jsme se vydali zpět do kempu. Cestou jsme potkali hráškové pole (ze kterého trochu ubylo) a udělali jsme pár fotek. Po dobré večeři v kempu a pár společných hrách se všichni s radostí odebrali na kutě.

Druhý den jsme si po snídani zabalili, vyklidili jsme chatky a zahráli si pár dalších her. Potom jsme zamířili znovu k bazénu, kde si většina dětí užila vodní radovánky. Ostatní pozorovali z bezpečí a sucha lehátek. Po koupání už jenom zbývalo bezpečně překonat cestu zpět do Liberce a náš výlet mohl být prohlášený za úspěšný. Cestu vlakem jsme si užili v poklidu (protože uťapaní žáci po chvíli usnuli). Pak nastal krátký a všemi očekávaný rozchod v OC Bondy v Mladé Boleslavi. Žáci se těšili na utrácení posledních peněz, my zase na chvilku klidu u kávy. Po rozchodu jsme se všichni sešli na zastávce autobusu, a když jsme se dopočítaly dvaceti dítek, odjeli jsme směr Liberec.

Náš výlet byl super. Neobešel se sice bez malých odřenin či štípanců, ale také se neobešel bez zábavy a super vzpomínek. A to je to, co se počítá! Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že si to za rok zopakujeme.

Vaše paní učitelky

P.S.: reportážní fotky budou doplněny příští týden o další kousky