Deváťáci programují v Pythonu

Publikoval/a Ing. Petr Soch… dne

Letos, stejně jako v minulých letech, se deváťáci začínají na volitelném semináři Informačních technologií učit programovat v jazyce Python. Mimo samotného programování tím rozvíjí schopnost logického a informatického myšlení, kterou mohou zužitkovat nejen v budoucím studiu na střední škole, ale také ve vlastním osobním rozvoji. Držme jim palce, aby i v letošním školním roce navázali na úspěchy svých předchůdců, kteří již dva roky po sobě obsadili pěkná místa v krajském kole soutěže v programování.

Mimo programování žáky čekají také další úkoly, jako pokračování v projektu školní televize. Tu můžete sledovat na jejím oficiálním youtube kanálu, kde jsme zaznamenali již přes dva miliony shlédnutí. Pod dozorem si vyzkouší také skládání počítačových sestav z připravených komponent, a v druhém pololetí ještě tvorbu webových stránek.

Průběh loňské výuky na semináři si můžete prohlédnout na přiložených reportážních fotografiích.