Sdružení rodičů a přátel dětí a školy

SRPŠ při Základní škole, Liberec, Broumovská je dobrovolným sdružením rodičů, zákonných zástupců a občanů, kteří se zajímají o výchovu dětí a mládeže, práci školy a škole přidružených kulturních, sportovních a zájmových kroužků.

SRPŠ Broumovská Liberec, z. s. (IČ 05197961) je spolek ve smyslu ustanovení § 214 a násl. zák. č. 89/2012 Sb., a jako takový je právnickou osobou způsobilou k právnímu jednání.

Datová schránka spolku: dsvtdta

SRPŠ Broumovská Liberec, z. s. je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace založená za účelem naplňování společného zájmu, kterým je zastupování zájmů dětí při vzdělávání, výchově a rozvoji jejich osobnosti a spolupráce při vzdělávacím a výchovném působení rodiny, školy i dalších institucí; rozvoj zájmové činnosti dětí a účinná dobrovolná pomoc škole při plnění jejího poslání

Vnitřní organizace spolku, práva a povinnosti členů i volených orgánů spolku se řídí stanovami, které jsou uloženy ve svém úplném znění v sídle spolu (Broumovská 847/7, Liberec 6).

Orgány spolku

základní organizační jednotka: členská schůze = třídní kolektiv rodičů či zákonných zástupců

nejvyšší orgán spolku: shromáždění = složeno z třídních důvěrníků, řídí činnost spolku

statutární orgán: výbor spolku = předseda, místopředseda a hospodář

Za spolek jednají předseda a místopředseda. Ti jsou oprávněni jednat samostatně navenek se státními orgány a veřejností doma i v zahraničí. Mají povinnost o svých jednáních informovat shromáždění.

Příspěvek je možné zasílat převodem na účet SRPŠ č.: 2501064343/2010 (do poznámky jméno a třídu žáka)

Výše příspěvku pro rok 2023/24 je stanovena na: 400,-Kč (za dalšího sourozence 300,-)

Do poznámky k platbě vždy uveďte jméno a třídu dítěte!

Veškeré dotazy a podněty na výbor SRPŠ můžete zasílat na emailovou adresu: srpsbroumovska@volny.cz

Seznam výboru SRPŠ (třídních důvěrníků)

•  1. A, p. Hladíková Lenka
  •  1. B, p. Bašnárová Isabella