Školská rada

Školská rada je orgán školy předepsaný zákonem č. 561/2004 Sb., (školským zákonem).

Umožňuje zákonným zástupcům žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád.

Funkční období členů školské rady je tři roky.

Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně.

Pravomoce školské rady:

• a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,
  • b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,
  • c) schvaluje školní řád a navrhuje jejich změny,
  • e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,
  • f) projednává návrh rozpočtu školy, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,
  • g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,
  • h) podává podněty řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.

Složení školské rady

• zástupci rodičů - Ing. Jan Nezmar (j.nezmar@seznam.cz), Bc. Šárka Rychlá (sarka.rychla@seznam.cz)
  • zástupci školy - Mgr. Alena Hejnová, Mgr. Eva Hartmanová
  • zástupce zřizovatele - Mgr. Radka Benešová