Aktuality třídy

Vernisáž Da Vinci a módní přehlídka

V pátek 14.6.2024 se uskutečnila každoroční vernisáž k výstavě žákovských prací. Návštěvníci vernisáže se pokochali nejenom pracemi výtvarného kroužku Da Vinci, ale také výtvory žákyň z kroužků keramiky. Dalším bodem programu bylo autorské čtení žákyň ze čtenářského klubu. Následně proběhla módní přehlídka kroužku šití. Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že si vernisáž užili. Těm, kterým se dnes nepodařilo přijít, přinášíme alespoň malou ochutnávku v podobě fotek. Bylo to krásné a těšíme se na kreativitu, kterou přinese příští rok!

Dobi cup 2024

Ve čtvrtek 23.5. se uskutečnila tradiční velká akce Dobi cup. Dobi cup je sportovně vědomostní soutěž libereckých škol, ve které soutěží žáci všech ročníků i učitelé v různých disciplínách. Po loňském 3.místě jsme letos obsadili smolné 4. místo. Vyhráli dvě školy se stejným počtem bodů: ZŠ Ještědská a ZŠ U školy. Gratulujeme.

Nejlepší naše výsledky v jednotlivých disciplínách:

1. místo - vědomostní test (2. stupeň)

2. místo - vybíjená (4. - 5. třídy)

2. místo - člunkový běh ( 1. - 3- třídy)

3. místo - florbalová střelba (učitelé)

5. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

Ondřej P. - mimořádné gesto fair play!

ATLETIKA - velký úspěch našich sportovců

Dne 14. 5. 2024 se 18 našich sportovců ze 6. a 7. tříd zúčastnilo okresního kola Poháru rozhlasu.

Týmové  úspěchy:

Dívčí tým se umístil na 1. místě z 11 škol a postupuje do krajského kola. Chlapecký tým obsadil 3. místo z 10.

Individuální úspěchy - celkové:

V celkovém součtu bodů pro sportovce se na 6. místě umístil Víťa (7. tř.) a na 10. místě Honza (6. tř.) - ze 77 chlapců.

Pálení čarodějnic 2024

Na Základní škole Broumovská opět zavládla vesele laděná atmosféra, když se konalo tradiční pálení čarodějnic. Děti i rodiče se sešli na školním dvoře, aby společně oslavili příchod jara. S lampiony v rukou a úsměvy na tvářích se vydali na průvod zakončený opékáním buřtů. Pravidelně pořádané setkání nejen posiluje pouto mezi školou, dětmi a rodiči, ale také přináší do života celého sídliště a okolí pocit společenství.

BASKETBAL - DÍVKY (8., 9. tř.)

19. 4. 2024 jsme se zúčastnily okresního kola v basketbalu, kam jsme postoupily ze základního kola. Naši školu reprezentovalo 9 dívek ze 7. - 9. tříd.

V okresním kole jsme porazily ZŠ Ještědskou, smolně prohrály o jeden koš se ZŠ Dobiášovou, a pak i ZŠ Oblačnou a na závěr nás porazilo poměrně jednoznačně Jergym, které nenašlo rovného soupeře a postoupilo do krajského kola.

Celkově jsme tedy obsadily v okrese Liberec 4. místo, což je nádherné umístění vzhledem k tomu, že jsme v týmu neměly ani jednu basketbalistku.